Dotyk Miłości

Odparzenia pieluszkowe nawracają? 5 elementów, o których rodzice malucha powinni pamiętać

sprawdź

Starasz się, troszczysz o delikatną skórę dziecka, a jednak na pupie znowu pojawiły się niechciane zmiany? Takie rzeczy zdarzają się także najlepszym rodzicom - opieka nad maleństwem to wyzwanie.

Materiał promocyjny

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry dziecka? Przypominamy najważniejsze kroki

sprawdź

Na początku może być trudno. Zabiegi pielęgnacyjne przy kruchym, delikatnym dziecku wydają się poważnym wyzwaniem. Z każdym dniem nabieracie jednak wprawy i odkrywacie, że to także okazja do okazywania sobie bliskości i czułości.

Materiał promocyjny

Najczęstsze problemy ze skórą w miejscach okołopieluszkowych. Jak sobie z nimi radzić?

sprawdź

Rodzice nieraz martwią się, czy zdołają odpowiednio zadbać o maleństwo i pokonać niewielkie problemy skórne. Znajdzie się sposób. Warto jednak znać kilka prostych zasad.

Materiał promocyjny

Jak pielęgnować wrażliwą skórę dziecka? Na to warto zwrócić uwagę podczas codziennych czynności

sprawdź

Po dziewięciu miesiącach w bezpiecznym brzuchu mamy, przychodzi czas, kiedy maluch musi zmierzyć się z otaczającym go światem. Tym, co go chroni przez nieprzychylnymi czynnikami, a także tym, co zapewnia mu łączność ze środowiskiem - jest jego skóra. Jak o nią dbać podczas codziennych czynności?

Jak ulżyć dziecku, które płacze i nerwowo się wierci? Jeśli pieluszka jest sucha, powodów możesz szukać na skórze

sprawdź

Czemu maluch marudzi? Rodzice często zapominają, że powodem niezadowolenia może być dyskomfort skórny. Skóra to nasz największy narząd, którego prawidłowa pielęgnacja jest ważna nie tylko dla zdrowia, lecz także dla komfortu.

Najczęstsze problemy ze skórą w miejscach okołopieluszkowych. Jak sobie z nimi radzić?

sprawdź

Skóra małego dziecka jest bardzo delikatna, dużo delikatniejsza, niż skóra dorosłego. Jednocześnie ta w miejscach okołopieluszkowych musi sprostać trudnym warunkom, czasem pojawiają się problemy. Podpowiadamy rodzicom, jak szybko i skutecznie poradzić sobie z tymi najczęstszymi.

Jak kąpać dziecko, które ma problemy skórne? Praktyczne wskazówki dla rodziców

sprawdź

Problemy skórne u małych dzieci zdarzają się dość często i na szczęście zwykle nie są niczym poważnym. Mimo to dla świeżo upieczonych rodziców bywają stresujące. Pielęgnacja maluszków z odparzeniami, podrażnieniami czy wysypką powinna być dostosowana do tej szczególnej sytuacji. Podpowiadamy, jak się za nią zabrać.

Skóra niemowlaka jest delikatna. Jakie problemy pojawiają się najczęściej?

sprawdź

Skóra niemowląt jest bardzo delikatna - z łatwością ulega podrażnieniom i odparzeniom. Potrzebuje zatem szczególnej uwagi i pielęgnacji. Podpowiadamy, jakie są najczęstsze problemy skórne u niemowląt i jak ich uniknąć.

Jak zbudować więź z dzieckiem? Kangurowanie niemowląt po porodzie, dlaczego jest tak ważne i jak wpływa na rozwój

sprawdź

Kontakt skóra do skóry z maleństwem, czyli tzw. kangurowanie przynosi więcej korzyści, niż nam się wydaje. Wyjaśniamy, jak stworzyć więź, która będzie łączyła nas z pociechą już od narodzin.